treningi
przygotowania motorycznego
w warszawie

Treningi przygotowania motorycznego w Warszawie, w Perfecto Movement to zajęcia ogólnorozwojowe ukierunkowane na poprawę zdolności motorycznych takich jak siła, szybkość i wytrzymałość. Ten typ zajęć przeznaczony jest dla młodych sportowców, dla których niezmiernie ważnym elementem treningu jest zbudowanie solidnych fundamentów jakimi są poprawne wzorce ruchowe, sprawny aparat mięśniowy oraz skuteczne działanie układów: nerwowego, oddechowego oraz krążeniowego.

Treningi przygotowania motorycznego zawsze rozpoczynamy testami wzorców ruchowych, oraz w zależności od poziomu zaawansowania sportowca – również siłowych, szybkościowych i wytrzymałościowych. Na podstawie tych testów, treningi rozpisywane są na okres kilkunastu miesięcy.  Plan jest skrupulatnie realizowany przez naszych kursantów a efekty mierzymy co kilka miesięcy.

Treningi przygotowania motorycznego w Warszawie odbywają się zarówno na siłowni, na sali gimnastycznej  jak i w plenerze. Zajęcia prowadzą trener Filip Kodym, fizjoterapeuta Michał Madejowski oraz Trener Mikołaj Koczkodaj.

fundamenty przygotowania motorycznego

Treningi przygotowania motorycznego w Warszawie stanowią bazę do dalszej pracy nad swoimi zdolnościami motorycznymi. Fundamentem w naszej pracy są zawsze następujące aspekty:

wzorce ruchowe

Treningi przygotowania motorycznego w Warszawie rozpoczynają się zawsze od testów i ewaluacji naturalnych wzorców ruchowych. Sprawdzamy wzorzec przysiadu, zgięcia/wyprostu bioder, pchania, przyciągania oraz wyskoku i lądowania.

core stability

Zanim jakikolwiek ruch dynamiczny wykona nasze ciało, napinają się nasze mięśnie głębokie. Ich siła oraz wytrzymałość sprawiają, że każdy nasz ruch jest skuteczniejszy i dynamiczniejszy. Grupę mięśni głębokich stanowią: mięsień poprzeczny brzucha, wielodzielny, przepona oraz dno miednicy.

prewencja urazów

Treningi przygotowania motorycznego w Warszawie dają zawodnikowi bazę do bezpiecznego uprawiania swojej dyscypliny i zmniejszają ryzyko kontuzji. Wzmocnienie mięśni stabilizujących stawy zabezpiecza nie tylko przed urazem podczas rozgrywek lub turniejów ale także umożliwia zwiększanie intensywności na dalszych etapach treningów przygotowania motorycznego.

wstępna adaptacja siłowa

Prologiem do treningu siły maksymalnej oraz dynamicznej jest okres wstępnej adaptacji. Zajmuje zwykle około miesiąca i polega na pracy z obciążeniem około 50-60% ciężaru maksymalnego.

fizjologiczne zdolności motoryczne

Treningi przygotowania motorycznego w Warszawie są gwarancją bezpiecznego wprowadzenia do wysiłku fizycznego na wysokim poziomie. Zawodnik zabezpieczony dobrymi fundamentami pracuje nad fizjologicznymi zdolnościami motorycznymi. Opierają się one na poprawie pracy układu nerwowego, oddechowego oraz krążeniowego

siła

Po okresie wstępnej adaptacji przychodzi czas na trening siły maksymalnej oraz trening siły dynamicznej. Różnią się one obciążeniem oraz tempem wykonywania. Treningi przygotowania motorycznego w Warszawie nie obejmują treningu hipertroficznego (tzw. metody kulturystycznej). Wpływamy na układ nerwowy i zwiększamy procent rekrutacji włókien mięśniowych zamiast doprowadzać do rozrostu mięśnia poprzez regenerację mikrouszkodzeń.

SZYBKOŚĆ

Szybkość jest określana jako zdolność do wykonywania ruchów w najmniejszych dla danych warunków odcinkach czasu. Szybkość zawiera trzy składowe: czas reakcji, czas ruchu prostego oraz częstotliwość ruchów cyklicznych.

moc

Moc jest wypadkową siły i szybkości. Treningi przygotowania motorycznego w Warszawie kształtują tą cechę poprzez dynamiczne ćwiczenia z obciążeniem oraz bez. Często używanymi przyrządami do poprawy mocy są: piłki lekarskie, sztangi, sanki oraz lina oporująca.

wytrzymałość

Treningi przygotowania motorycznego w Warszawie kształtują tą cechę na kilku różnych obszarach. W każdym z nich koncentrujemy się na wytrzymałości szybkościowej, wytrzymałości sprinterskiej oraz wytrzymałości tlenowej

czytaj publicystkę na temat przygotowania motorycznego

Lepiej zrozumiesz swój własny trening, jeśli będziesz wiedział dlaczego najlepsi sportowcy stosują dane metody i jakie dzięki nim osiągają rezultaty w różnych warunkach i dyscyplinach. Na portalu Sportowych Analiz dowiesz się więcej o środkach, formach i metodach stosowanych przez sportowców oraz przeczytasz co mówią badania na ten temat.

#1 bezpieczeństwo

Treningi przygotowania motorycznego w Warszawie stawiają bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Naszym celem jest więc, przede wszystkim prewencja urazów oraz wzmocnienie aparatu mięśni głębokich oraz szkieletowych utrzymujących organizm zawodnika przygotowanym do uprawiania sportu.

#2 wzorce ruchowe

Kolejnym etapem pracy z zawodnikiem jest budowa prawidłowych wzorców ruchowych dla danej dyscypliny sportu. W dalszych krokach stopniowo wzmacniamy siłę poprzez zwiększanie obciążeń podczas treningu na siłowni oraz na sali treningowej.

 

#3 siła

Po tym etapie możemy kontynuować pracę z kursantem nad poprawą zdolności motorycznych poprzez trening siłowy, szybkościowy oraz wytrzymałościowy. Na treningi przygotowania motorycznego w Warszawie zapraszamy młodych zawodników sportów zespołowych oraz indywidualnych.

#4 dynamika

Następnie dodajemy intensywność oraz obciążenie. Pozostając w prawidłowych wzorcach ruchowych wykonujemy ćwiczenia coraz bardziej dynamiczne. W końcowej fazie naszej wspólnej pracy zawodnik potrafi bezpiecznie i bardzo skutecznie działać w bardzo dynamicznych formach ruchu i daje mu to przewagę w jego dyscyplinie sportu.

najczęściej zadawane pytania

na temat Treningów Przygotowania Motorycznego w Warszawie:

Dla każdego – zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dla zawodników w sporcie młodzieżowym oraz rekreacji. 

Treningi Przygotowania Motorycznego są przeznaczone dla dzieci już od 6 roku życia. To właśnie w tym okresie należy zwiększyć aktywność dzieci oraz rozpocząć kształtowanie prawidłowych wzorców ruchowych, które będą kompensacją dla czasu spędzonego w ławce szkolnej.

Nie. Prowadzimy grupy dla każdej dyscypliny sportowej. Plan treningowy jest dostosowany do wymagań motorycznych danej dyscypliny.

Tak. Celem treningów motorycznych jest ukształtowanie zdrowych nawyków ruchowych i wzmocnienie aparatu ruchowego oraz zapobieganie wadom postawy. Dzięki temu niwelujemy możliwość nabycia kontuzji podczas wszelkiej aktywności ruchowej uprawianej na codzień.

Nie trzeba być aktywnym zawodnikiem. Treningi motoryki stanowią doskonałą bazę do rozpoczęcia treningów w wybranej dyscyplinie. Są one również wkazane przy predyspozycjach do urazów oraz kontuzji.

Należy zadbać o wygodny, nieograniczający ruchu strój sportowy. Niezbędne będzie wygodne, sportowe obuwie oraz skarpetki przeznaczone do sportu, ponieważ część ćwiczeń wykonywana jest bez obuwia w celu lepszej pracy stopy.